از زبان مادران: مادر شاغل بودن و زندگی بعد از بازگشت به کار!

مادر شاغل بودن

شغل: کارمند بانک

طول مدت مرخصی زایمان: ۸ ماه

انتخاب نحوه مراقبت از کودک: مهدکودک

پس از بازگشت به کارتان پس از تولد فرزندانتان بیشترین کشمکش بر سر چه چیزی بود؟

کشمکش من بر سر شک و تردید در مورد این بود که آیا می‌توانم یاد بگیرم که چگونه زندگی مادرانه‌ام، زندگی شغلی‌ام و زندگی زناشویی‌ام را متعادل کنم؟ احساس می‌کردم دخترم به اندازه کافی عاشق من نمی‌شود زیرا من او را به مدت بیش از ۸ ساعت در روز با یک غریبه رها کرده‌ام، در حالی که همه آنچه که او برای ۸ ماه گذشته به آن عادت کرده بود مادرش بود.

چه چیزی در مورد یک مادر شاغل بودن سخت است؟

فهرست کارهایی که هیچ گاه تمام نمی‌شود. از زمانیکه ساعت زنگ دارم را خاموش می‌کنم و صبح بیدار می‌شوم تا زمانیکه سرم را روی بالش می گذارم تا روز بعد دوباره آن کارها را انجام دهم، ذهن من دائما فکر می‌کند «بعد از آن نوبت چه کاری است»؟

از چه چیز مادر شاغل بودن لذت می برید؟

من با دخترم صبر بیشتری دارم زیرا زمانی را که با او دارم را گرامی می دارم. هفته با کارهای روزمره پر شده است، اما در تعطیلات آخر هفته، ما موهایمان را باز می‌کنیم، برای ماجراجویی برنامه ریزی می کنیم و زمان خواب را کم می‌کنیم، زیرا من واقعا وقتی در کنار او و همسرم سرگرم هستم واقعا زمان را گم می‌کنم.

پس از اینکه مدتی است به محل کار بازگشته‌اید، دیدگاه شما درباره حرفه و خانواده تغییر کرده است؟

کاملا. من معتقد بودم که تنها راهی که می‌توانم یک خانواده سالم و شاد داشته باشم این بود که یک مادر خانه‌دار باشم. در طول سال گذشته به من ثابت شده است که این کاملا غلط است. من واقعا بر این باورم که بازگشت به کار، زندگی خانوادگی من را نه تنها از لحاظ مالی، بلکه از لحاظ احساسی نیز غنی کرده است.

مادر شاغل بودن

با دانستن آنچه که در حال حاضر می دانید، چیزی هست که آرزو کنید کاش در زمان به عقب برمی‌گشتید و هنگامی که برای بازگشت به کار یا رسیدن به اهداف خود آماده می‌شدید به خودتان می‌گفتید؟

به خودم می‌گویم: خداوند به تو قدرتی داده است که حتی هنوز خودت هم نمی‌دانی. اما، فقط صبر کن و ببین. تو متوجهش شدی!

برای مراقبت از کودکتان چه راهی را انتخاب کرده‌اید و برای خانواده تان چطور پیش رفت؟

مهدکودک!

مزایا – مربی مهدکودک من شگفت انگیز است. وقتی می خواهم دخترم را بردارم، می توانم بگویم او کاملا مشتاق دیدن من است، اما او هنوز کاملا آماده نیست که دوستانش را ترک کند. این واقعا قلب من را گرم میکند که روز او هنوز با عشق و خنده پر شده است.

معایب – رفت و آمد در حدود ۲۵ دقیقه بیشتر به زمان فعالیت های روزمره‌ی من اضافه می کند.

اگر شما یک مامان جدید هستید و برای بازگشت به کار و مادر شاغل بودن آماده می‌شوید، عادی است که احساس ترس، اضطراب، عصبی بودن داشته باشید. آرام باشید. یک روز شما نگاه می‌کنید و متوجه خواهید شد که واقعا دارید این کار را انجام می‌دهید! بچه های شما خوشحال خواهند بود، شما تعادل را پیدا خواهید کرد و تعجب خواهید کرد که زندگی حتی قبل از آن چه بود. مادر شاغل بودن انقدرها هم سخت نیست!

شما هم تجربه خود را برای ما ارسال کنید و در اختیار مادران دیگر بگذارید. انتخاب شما برای مراقبت از فرزندتان چه بوده؟ چرا؟

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *