خوشگل شوید: ترفندهای زیبایی برای مادران پرمشغله

ترفندهای زیبایی برای مادران پرمشغله

اگر به عنوان یک مادر شاغل یا خانه دار وقت کمی در خانه برای رسیدگی به کارهای شخصی، حفظ سلامت و زیبایی خود دارید، این مطلب مناسب شما است. معمولا مادرانی که هم شاغل و هم خانه دار هستند در طول روز به قدری سرشان شلوغ است که وقت بسیار کمی برای رسیدن به زیبایی و سلامت خود دارند. گاهی زنان با ورود به مرحله مادر شدن دیگر فراموش می‌کنند به خودشان برسند و کارهایی را که به عنوان یک زن جذاب و جوان انجام می‌دادند را به بهانه مادر شدن ترک می‌کنند. باید گفت شما به عنوان یک زن همیشه باید به زیبایی و مرتب بودن خود اهمیت بدهند. منظور از رسیدن به زیبایی، زیاده روی و افراط در این زمینه نیست. بلکه به عنوان یک زن باید شخصیت خود را با مرتب بودن و زیبا بودن در خانه و بیرون از خانه نشان دهید. دانستن ترفندهای زیبایی برای مادران پرمشغله که در این مطلب به شما معرفی خواهیم کرد بسیار ضروری است و کمک می‌کند در مدت زمان کوتاهی با ساده‌ترین وسایل زیبایی خود را حفظ کنید.

۱. اولین نکته از ترفندهای زیبایی برای مادران پرمشغله استفاده از رل موپیج است.

رل‌های موپیچ مو بهترین دوست شما هستند. اگر در حال تدارک مهمانی برای شب هستید و از حجم کارهایی که دارید نمی‌توانید به آرایشگاه بروید و موهای خود را درست کنی. می توانید از رل‌های مو پیچ برای حالت دادن به موهای خود استفاده کنید. برای آماده شدن برای یک شب زیبا و خاطره انگیز می‌توانید صبح قبل از شروع کارها و تدارکات مهمانی دوش بگیرید و زمانی که موهایتان کمی نم دار شده است، با رول‌های موپیچ موهایتان را بپیچید و بعد به سراغ کارهایتان بروید. با این ترفند دیگر استرس و نگرانی موهای نامرتب و آماده نبودن را ندارید. زمان نزدیک شدن مهمانی رول‌ها را باز کنید و از موهای زیبای خود لذت ببرید. با این کار شما در هزینه آرایشگاه و خرج اضافی نیز صرفه جویی کردید. رل‌های موپیچ یکی از ساد ه‌ترین ترفندهای زیبایی برای مادران پرمشغله هستند.

۲. حواستان به دستانتان باشد!

مطمئنا زمانی که مادر شده‌اید یا حتی ازدواج کرده‌اید بیشتر از گذشته ظرف خواهید شست. به همین ترتیب استفاده زیاد از مواد شوینده باعث می‌شود پوست دستتان خشک و ترک خورده شود. یکی از زیبایی زنان دست‌های لطیف و نرم آن‌ها است. برای محافظت از دستتان هر بار بعد از شستن ظرف‌ها یا استفاده از مواد شوینده از کرم آب رسان قوی برای پوست دست‌هایتان استفاده کنید. می‌توانید در پایان شب بعد از تمام شدن کارهایتان دست‌هایتان را با لایه کلفتی از کرم بپوشانید و دستکش نازک پارچه‌ای به دست کنید و اجازه دهید در طول شب کرم به خوبی جذب دستتان شود. اگر شاغل هستید فراموش نکنید در کیف دستی خود حتما یک کرم مرطوب کننده دست داشته باشید.

۳. یکی از ترفندهای زیبایی برای مادران پرمشغله استفاده از ژل حمام چند کاره است.

این ژل‌های حمام که برخی نمونه‌های آن اسکراب هم هستند می توانند بدن شما را از آلودگی و مواد دیگر حفظ کنند و بدنی خوشبو و تمیز داشته باشید. استفاده از ژل حمام اسکراب کننده باعث می‌شود پوستی نرم و لطیف داشته باشید.

۴. گاهی اوقات ممکن است در میان تعداد زیاد محصولات آرایش و بهداشتی سردر گم شوید. اما بهتر است فقط محصولات آرایشی اصلی را خریداری کنید.

از ترفندهای زیبایی برای مادران پرمشغله دانستن نحوه خرید محصولات آرایشی است. در این میان هرگز خرید BB  وCC کرم‌ها را فراموش نکنید زیرا در عین پوشش فوق العاده و تاثیرات خوبی که بر منافذ پوست دارند باعث آب رسانی و تقویت رطوبت پوست می‌شوند. بهتر است همیشه محصولات بهداشتی بیشتری خریداری کنید تا محصولات آرایشی و به سلامت پوست و موی خود بیشتر اهمیت دهید تا نیاز کمتری به مواد آرایشی داشته باشید. می‌توانید با خرید یک کرم ضد آفتاب رنگی در کنار مراقبت از پوست در برابر نور خورشید، لکه‌های پوستی خود را نیز بپوشانید. سعی کنید هر روز از کرم پودر استفاده نکنید. به خصوص اگر شاغل هستید در فرصت‌های استراحت خود حتما یک بار صورتتان را از آلودگی با تونر یا پاک کننده، پاک کنید و دوباره آرایش کنید. بهتر است به کمک یک ضد آفتاب رنگی، یک کانسیلر و پنکک لکه‌های صورت خود را بپوشانید. یکی از ترفندهای زیبایی مادران پرمشغله این است که اجازه ندهید مدت زمان زیادی کرم پودر روی صورت شما باشد.

۵. ممکن است آشپزخانه مقر فرماندهی شما در خانه باشد اما اگر بیشتر دقت کنید، می‌تواند پایگاه زیبایی شما نیز باشد.

در آشپزخانه به کمک میوه‌ها و مواد خوراکی و طبیعی می‌توانید بهترین ماسک‌ها برای مراقبت از پوست و موی خود درست کنید. ترفندهای زیبایی زنان پر مشغله بیشتر در حفظ زیبایی‌شان با استفاده از ماسک‌ها و مراقبت‌های خانگی خلاصه می‌شود. شما می‌توانید با استفاده از روغن زیتون، روغن بادام، روغن آرگان و روغن نارگیل ماسک‌هایی برای محافظت از پوستتان درست کنید که تاثیر بسیار زیادی در حفظ زیبایی پوست شما خواهد داشت. حتی به ساده‌ترین روش در بین کارهای خود وقتی پیدا کنید و تنها پوستتان را با روغن زیتون ماساژ بدهید تا بعد از مدتی که این کار را تکرار کردید شاهد تاثیرات بی نظیر آن باشید. آب لیمو که در همه خانه‌ها پیدا می‌شود تاثیر بسیار زیادی در سفید کردن پوست دارد و عسل هم تاثیر زیادی در نرم و درخشان کردن پوست صورت دارد. یکی از ساده‌ترین ماسک‌های خانگی ترکیب، لیمو، عسل و روغن زیتون یا روغن نارگیل است که تاثیر بسیار زیادی در زیبایی پوست شما دارد.

۶. شما می‌توانید به کمک ساده‌ترین وسایل در خانه اسکراب بدن خود را درست کنید.

به این ترتیب هم از یکی از ترفندهای زیبایی مادران پرمشغله استفاده کرده‌اید و هم در هزینه‌های اضافی صرفه جویی کردید. می توانید با استفاده کمی شیر، روغن نارگیل و شکر در خانه یک اسکراب درست کنید و آن را در شیشه‌ای زیبا در حمام نگهداری کنید. شیر باعث لطافت پوست می‌شو،د شکر سلولیت و آلودگی‌ها را از بین می‌برد و روغن نارگیل هم باعث درخشندگی پوست شما خواهد شد. می‌توایند به جای شیر از آبلیمو استفاده کنید و اسکراب خانگی برای سفید کردن پوست داشته باشید. به سادگی می‌توانید محصولات زیبایی خود را در خانه درست کنید. به عنوان یک زن پرمشغله هرگز نباید زیبایی و رسیدگی به خود را فراموش کنید. در حمام از این اسکراب‌ها استفاده کنید و بعد از مدتی با ژل شستشوی بدن آن را بشویید. از ماسک آبلیمویی می‌توانید برای سفید کردن زیربغل و کشاله ران خود استفاده کنید.

۷. یکی از ترفندهای زیبایی مادران پرمشغله حفظ رطوبت بدن و زیبایی و لطافت پوست بدن تا مدت‌هاست.

شما می‌توانید با استفاده از روغن بچه یا لوسیون کودک تا مدت زمان زیادی پوست بدن خود را هیدراته نگه دارید و لطافت و زیبایی را به پوست خود هذیه دهید. بعد از حمام بدن رطوبت خود را از دست می‌دهد بنابراین بهترین فرصت برای استفاده از روغن یا لوسیون کودک بعد از حمام است که پوست این رطوبت را به خود جذب می کند و مانع از خشکی آن می‌شود.

۸. اگر مادری شاغل هستید یکی از ترفندهای زیبایی برای مادران پر مشغله که باید از آن باخبر باشید، استفاده از بالم لب است.

شما به راحتی می‌توانید رنگ لب‌های خود را یک بالم لب تغییر دهید و سلامت و زیبایی را به لب‌هایتان هدیه دهید. هیچ چیز بدتر از لب‌های خشک و پوست پوست شده نیست. می‌توانید به کمک شکر، عسل و آبلیمو ابتدا اسکراب لب خانگی تهیه کنید و بعد از ازبین رفتن این پوست‌های خشک از لب شما، یک بالم لب بزنید. یک آرایش زیبا و ساده برای مادران شاغل استفاده از بالم لب و رژگونه گل بهی و کمی سایه صورتی است که ظاهری معصوم و زیبا به شما می‌دهد. اگر شاغل هستید در کنار کرم مرطوب کننده یکی از واجبات کیف دستی شما، یک بالم لب است. بالم لب هم به لب‌هایتان رنگ خواهد داد و هم رطوبت مورد نیاز لب‌ها را تامین خواهد کرد.

۹. اگر به عنوان یک مادر پرمشغله وقت رفتن به سالن‌های زیبایی برای کوتاه کردن موهایتان را ندارید می‌توانید خودتان در خانه کوتاه کردن مو را یاد بگیرید.

روش‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید به سادگی در خانه موهایتان را آرایش یا کوتاه و رنگ کنید. اگر نمی توانید چنین کاری کنید می توانید با استفاده از اپلیکیشن‌های موجود درخواست حضور آرایشگر در خانه را بدهید تا به امورات زیبای شما رسیدگی کند. استفاده از این اپلیکیشن‌ها یکی از جدیدترین ترفندهای زیبایی برای زنان پرمشغله است که کار را بسیار راحت کرده است.

۱۰. موهای زاید مزاحم را چه کنیم؟!

گاهی رفع موهای زائد با خرید موم‌های خانگی تا ۴۵ دقیقه هم طول خواهد کشید. اگر بسیار پرمشغله هستید و وقتی برای این کار ندارید می‌توانید از نوارهای مومی استفاده کنید و در زمان خود صرفه جویی کنید. استفاده از نوار مومی یکی از بهترین ترفندهای زیبایی برای زنان پرمشغله است که هم در هزینه و هم در وقت آن‌ها صرفه جویی خواهد کرد.

کلام آخر از ترفندهای زیبایی برای مادران پرمشغله

هرگز اجازه ندهید که مادر شدن مانع از زیبایی و مرتب بودن شما باشد. همسر و فرزندان شما دوست دارند که همیشه مادری تمیز و مرتب ببینند. البته به آن معنا نیست که شما همیشه باید در بهترین حالت خود باشید. می‌توانید لباس مرتب بپوشید، موهایتان را مرتب کنید و به سادگی و شخصیت خود اهمیت دهید. همیشه حتی اگر وقت زیادی ندارید و دائم در حال دوندگی هستید بازهم وقت کمی برای خودتان دست و پا کنید. گاهی کودکان را به پدر یا مادرتان یا حتی پرستار کودک بسپارید و به سالن‌های ماساژ بروید و ساعاتی را به زیبایی خود اهمیت دهید. مطالعه کنید به کافه بروید و با دوستان خود دور همی دوستانه داشته باشید. هیچ چیز زیباتر از زنی که به خود اهمیت می‌دهد نیست. مادر شدن به معنای پایان دوران خوشی و وقف همه چیز برای کودکان نیست. شما نباید جایگاه خود را فراموش کنید و بدانید چطور بین همه چیز تعادل برقرار کنید. اهمیت به خود و دانستن ترفندهای زیبایی برای مادران پرمشغله کمک می‌کند درصد افسردگی در میان زنان کمتر شود.

شما هم اگر چیزی بیش از موارد بالا از ترفندهای زیبایی برای مادران پرمشغله می‌دانید می‌توانید آن را با ما به اشتراک بگذارید.

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *